Izolace Fuk – proč to celé začalo? 01.11.2023 9:45 Tým Izolacefuk
Představte si, že jste žena v pokročilejším důchodovém věku, která žije sama v rodinném domku. Má nějaké našetřené peníze, a protože si dobře uvědomuje, že ceny energií neustále stoupají a její dům má špatně provedenou izolaci střechy, což má obrovský vliv na tepelné ztráty, ráda by je investovala do zateplení.

Nic tak nenormálního, že. Celkem běžná situace. Jenomže, s kým se poradit? Kdo posoudí její střechu jako celek? Kdo zjistí, jestli je konstrukce k zateplení vůbec vhodná a jakým způsobem ji zateplit? Přesně tyto problémy se v roce 2016 rozhodli řešit Izolace Fuk. A nejde jen o starší dámy. Můžete mít třeba skvělou a dobře placenou práci a je pro Vás nerentabilní vylézt na půdu a skládat izolační role. Radši si zkrátka přizvete odborníky.

Při zateplování budov, zejména těch určených k bydlení hrozí mnoho rizik. Nejde jen o špatně zvolené materiály nebo nekvalitně a neodborně provedené práce. Mnohem zásadnější možné problémy mohou nastat při montáži izolace do nevhodných konstrukcí. Tak například, chcete zaizolovat dutinu šikminy mezi krokve v podkroví a zvýšit tak teplotu v domě a snížit náklady na vytápění. Jenže na střeše máte ještě starou eternitovou krytinu a pod ní térový, tedy parotěsný, papír. Spousta realizačních firem by po takové zakázce skočila a v budoucnu, děj se vůle boží. Jenže, stane se to, že izolace není odvětraná a v zimním období se zespod térového papíru, respektive bednění střechy, začne srážet vlhkost vlivem nízko položeného rosného bodu. Zvýšená vlhkost v dřevěné konstrukci může v budoucnu poškodit Váš krov, který začne hnít. A to je jen jeden případ z mnoha. O dalších si třeba povíme příště.

Cílem a vizí Izolace Fuk bylo od začátku přinášet zákazníkům službu takovou, aby izolace byla dlouhodobě funkční a bez rizik vyplívajících z nevhodně provedených nebo umístěných izolací. Cílem každé zdravé a dlouhodobě fungující firmy je samozřejmě generování zisku, ale zdaleka by nemělo zůstat jen u toho. Špatné zkušenosti klientů se rychle rozkřiknou. Obzvláště na malém českém rybníčku.

Zaměstnanci z Izolací Fuk přemýšlí v souvislostech. Nejednou se stalo, kdy zákazníkovi izolaci stropu nedoporučili s tím, že je nejprve nutné konstrukci stropu nebo střechy správně připravit tak, aby řešení bylo dlouhodobě funkční. Ať už jde o odhalení dřevokazného hmyzu a jeho vyhubení před samotnou realizací zateplení, úprava odvětrání podlahy, střechy nebo jen montáž půdního vlezu.

A to je další věc, která je na trhu foukaných izolací neobvyklá. Všestrannost realizačních firem. Nejde přeci jen o to, přijet, natáhnout hadici a začít foukat izolaci. Dům je komplexní záležitost a každá potřebuje individuální přístup. Zaměstnanci tak musí ovládat práci se dřevem, sádrokartonem, střešní krytinou, zkrátka mít potřebné znalosti se všemi souvisejícími obory.

To bylo od začátku vizí a cílem firmy Izolace Fuk. Od roku 2016 firma zrealizovala na dva tisíce zakázek a dle referencí a zkušeností zákazníků dohledatelných křížem krážem internetem patří mezi špičku ve svém oboru.